Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Evde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
#1
Birçok hasta için fizik tedavi, bireylerin günlük aktivitelerine devam etmelerine ve genel sağlık ve refahlarını iyileştirmelerine yardımcı olan disiplinler arası bir evde sağlık bakım ekibinin önemli bir parçasıdır. Fizik tedavi için evden çıkamayacak veya evde fizik tedavi hizmetlerini almak daha rahat olabilecek hastalar içindir. Terapistler ve asistanları, hareketlilik ve yaşam tarzı değişiklikleri konusunda hastalarla çalışır, semptomları izler ve ayrıca acil servise gereksiz yolculuklardan kaçınmaya yardımcı olmak için müdahaleler talep eder.
Fizik tedavi genellikle kalp yetmezliği ve KOAH gibi kronik hastalıklardan kaynaklanan engellerin süresini ve ciddiyetini azaltmaya yardımcı olur ve hastaların bir yere gitmek veya bahçede çalışmak gibi arzu edilen günlük aktivitelerine dönmelerine yardımcı olur. Ek olarak, evde fizik tedavi seansları, hastaların artan fiziksel aktivitenin ve daha iyi yaşam tarzı seçimlerinin kilo kaybına, kan basıncının düşmesine ve zihinsel sağlığın iyileşmesine nasıl yol açabileceğini anlamasına yardımcı olur. Bir egzersiz programı ayrıca gelecekteki kardiyak olayları azaltabilir ve ölüm oranını artırabilir.  
Fizik tedavi, hizmetler spesifik, güvenli ve hastanın durumu için etkili bir tedavi olduğunda Evde fizyoterapist kapsamındadır. Fizyo terapi rehabilitasyon, hizmetlerin miktarı, sıklığı ve süresinin makul olması gerekir veya kapsamın uygulanabilmesi için hizmetleri yalnızca kalifiye terapistler güvenli ve etkili bir şekilde gerçekleştirebilir. Uygun olabilmek için:
 1) durumun makul ve genel olarak öngörülebilir bir süre içinde iyileşmesi beklenmelidir, 
2) Hastanın durum için güvenli ve etkili bir bakım programı yapmak için yetenekli bir terapiste ihtiyacı vardır veya 
3) hasta durumu için güvenli ve etkili bir bakım tedavisi yapmak için yetenekli bir terapiste ihtiyaç duyar.
Sigorta açısından bakıldığında, bir evde sağlık hizmeti sağlayıcısının, fiziksel terapistlerin bir ev ortamında hastalara sunduğu hizmetlerle ilgili olarak mesleki sorumluluğunu anlaması önemlidir.  Politikamız, talep veya olay temelinde mevcuttur, sıfır indirilebilir bir plan sunar, esnek tutma seviyeleri sunar, Kötüye Kullanım ve Taciz kapsamı için ayrı sınırlar içerir ve çalışanlar tarafından "uygulamalı" bakım için Profesyonel ve Genel Sorumluluk sağlar.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi