Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tabela Nedir? Tabela Çeşitleri Nelerdir?
#1
Tabela bir mesajı belirli bir gruba, genellikle pazarlama amacıyla veya bir tür savunuculuk amacıyla iletmek için işaret ve sembollerin tasarımı veya kullanımıdır.  Bir tabela ayrıca toplu olarak veya bir grup olarak kabul edilen işaretler anlamına gelir.  Tabela teriminin 1975-1980 arasında popüler olduğu belgelenmiştir. İşaretler, bilgileri belirli bir kitleye göstermek için yaratılan her türlü görsel grafiktir. Bu genellikle, sokaklar gibi yerlerde veya iç ve dış binalarda yön bulma bilgisi şeklinde kendini gösterir. 
 
İşaretler, daha geniş afişlerden, reklam panolarından ve duvar resimlerinden, daha küçük sokak tabelalarına, sokak adı tabelalarına, sandviç panolarına ve çim tabelalarına kadar, yere ve amaca göre biçim ve boyut olarak değişir. Yeni işaretler dijital veya elektronik göstergeler de kullanabilir. İşaretlerin temel amacı, verilen bilgilere dayanarak karar vermede alıcıya yardımcı olmak için tasarlanmış bilgileri iletmektir. Alternatif olarak, belirli bir ürünün veya hizmetin özelliklerinin alıcılarını ikna etmek için tanıtım tabelaları tasarlanabilir. Tabela, belirli bir ürün veya hizmet hakkında bilgi ileten etiketlemeden farklıdır.
 
Işıklı Tabela: Yapımında adından da anlaşılabileceği gibi, birçok farklı aydınlatma malzemeleri kullanılan bir reklam yöntemidir. Işıklı tabela ürünleri içerisine neon, led, floresan gibi aydınlatma ekipmanları tercih edilir. Bu yöntem, şirket tanıtımının gece karanlığında görünebilmesini sağlayan tanıtım görselleridir. İçerisine konulan ışıkla, ön kısmında yer alan reklam yazıları her alandan kolayca fark edilebilir.
 
Kutu Harf Tabela: Kutu harf tabelalar çok çeşitli malzemelerle üretilen, firmaların isim ve logolarını router ve lazer olarak bilinen cihazlarla keserek harf şekline getirilen uygulamalardır. İç ve dış mekanlar da ışıklı ve ışıksız şekillerde kullanılmaktadır. Pleksi, alüminyum ve krom olarak 3 çeşittir.
 
Kaynak: https://www.kutlureklam.com/reklam-tabela.html
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi