Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Araç Kaplama Nedir? Ne İşe Yarar?
#1
Araç Kaplama İstanbul firması olarak yeni sıfır km bir otomobil aldınız, yada almak istediğiniz aracın istediğiniz rengi hemen temin edilemiyor veya size bir süre beklemeniz gerektiğini söylüyorlar metalik renkler için ekstra ücret talep ediliyor. Renk konusuna artık takılmanıza gerek yok siz aracı alın ve bize gelin opsiyonlarındaki beğendiğiniz rengi arabanıza kaplama yapalım. Aracınızı korurken istediğiniz rengini elde etmiş olursunuz. 
 
Araç kaplama olarak kullanılan reklamların tümünü yürüyen reklam olarak nitelendirebiliriz. Etkisi yüksek ve aslında beklenilenden daha yüksek olan reklam ve tanıtım yöntemleri arasında yer alan araç kaplama ile sizde aracınızla gittiğiniz yerlerde, geçtiğiniz her yerde kendi reklamınızı kesintisiz bir şekilde yapabilirsiniz. İyi ses getirecek bir araç kaplama çalışmasının yapılması, daha en baştan reklamın amacına ulaşması konusunda büyük bir adım olmaktadır. Bu bahsetmiş olduğumuz çalışma için kesinlikle güçlü bir ekibe ihtiyaç vardır. Firmamız, grafikerlerimizden uygulamacılarımıza kadar alanında uzman bir kadro ile araç kaplama çalışmalarını sürdürmektedir. Kaliteli ve uzun ömürlü bir araç kaplama için hem kullanılan malzemenin kaliteli olması hem de makine ve diğer tüm ekipmanların amaca uygun kullanılması gerektiğini biliyoruz ve bunun içinde elimizden gelenin daha da fazlasını yapıyoruz ve yapmaya da devam ediyoruz. Araç kaplama hizmetlerimizin tümünü aşağıda maddeler halinde siz değerli müşterilerimiz için sıraladık.
 
Araç folyo kaplama kaporta boya işlemine göre fiyat olarak biraz daha ekonomiktir. Daha önemli olan konu, maalesef Türkiye’de araç üzerinde herhangi bir boya işlemi olursa piyasa şartlarında fiyatlar düşmektedir. İşte tam da bu aşamada en makul çözüm araç kaplamadır. Çünkü, profesyonel bir şekilde uygulanan bu hizmet, kullanılan ürün kalitesi ve uzman bir işçilik ile buluşunca sonraki dönemde eski haline gelmesi yaklaşık 5-10 saatlik bir emek ile mümkündür. Aracının özellikle renginden, görüntüsünden, dizaynından, tasarımından memnun olmayan veya kişisel zevki için yenilik isteyen araç sahiplerinin kaporta üzerine boya işlemi yaptırmadan tamamen folyo ile kaporta sacının kaplanma (renk değişim) işlemine Araç Kaplama denir.
 
Araç kaplama eski dönemlerde genellikle ticari araçlarda (taksi, dolmuş vb.) ağırlıklı olarak tercih edilirdi. Bunun sebebi, araca folyo kaplama işlemi yaptırıldıktan sonra farklı bir müşteriye aracın satışı durumunda değerinin düşmemesi içindi. Artık günümüzde birçok araç sahibi, aracının hem dizaynı hem de daha estetik bir görünüme kavuşması için (araç o km olsa dahi) araç folyo kaplama ve renk değişim hizmetini tercih etmektedir.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi